Etkinlikler, Sosyal Sorumluluk

Görme Engelliler Hediye Kupası Satışta!
Engelsiz Yaşama Destek amacıyla Sırlı Seramik tarafından Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi için özel olarak tasarla-nan “Görme Engelliler Kupası”, alanında bir ilk olma özelliğine sahip. Braille Alfabesiyle, özel bir teknik kullanılarak yazılan “Gönül Gözüm”, “Ruhuma Dokun” ve “Seni Seviyorum” mesajlarıyla bu kupalar; sadelik ve estetiği bir arada sunuyor.

Stoneware olarak üretilen ürün; kaliteli ham maddesi ve yüksek ısıda fırınlama yöntemi sayesinde sıcak-soğuk direnci yüksek, bulaşık makinasında yıkanabilir ve sağlamlığı ile uzun bir kullanım süresine sahip olan bu kupalar, kahve severler için de çok özel bir hediye alternatifi olma özelliğine sahip. Satın almak için tıklayınız. (Link:https://www.osmanlikahvecisi.net/gorme-engelliler-hediye-kupa/kupa.html )

 

“Kahvenin Hikayesi” Hediye Seti
Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi çalışanlarının oluşturduğu sosyal sorumluluk projesi “Kahvenin Hikayesi” hayata geçti. Osmanlı Kahvecisi A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Sn. Muzaffer Perker’in önderliğinde yürütülen projede, Antalya Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi ile ortak bir projeye imza atıldı. Proje kapsamında, çiğ kahve çekirdeklerinin çuvalları katma değer kazandırılarak, Antalya Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabili-tasyon Merkezi’ne gönderildi.

 

Çuvallar okulun bünyesindeki özel öğrencilerin emeğiyle Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi için özel olarak tasarlandı. Kahvenin topraktan fincana gelene kadarki sürecinin betimlendiği projeye “Kahvenin Hikayesi” adı verildi. Hazırla-nan el emeği ürünler Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi franchise işletmelerinde de satışa sunulacak. Böylelikle Antal-ya Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi hem gelir elde etmiş olacak hem de oradaki öğrenci-ler sosyal yönden ve motor gelişimleri yönünden beceri kazanmış olacaklar. Projede kullanılan malzemeler atık çuval-lar olduğundan dolayı çevre kirliliği de önlenmiş olacak.